Mjesečni arhivi: lipanj 2019.

Izlet – Zlatn Lug

Zlatni Lug

Udruga slijepih Grada Požege i Požeško – slavonske županije 27. lipnja 2019 organizirala je jednodnevni izlet na jezero – ribnjak Zlatni Lug u Emovcima nedaleko od centra grada Požege. Na izletu je bilo 30–ak članova Udruge slijepih GPPSŽ i gostiju iz US-a Pakrac-Lipik.

Članovi su uživali u prekrasnom sunčanom danu osvježavajući se hladnim napitcima te nakon ručka okruženi prelijepom prirodom, vrućinu su uspjeli zanemariti uz veselu muziku i pjesmu odličnih zabavljača Nikice Oberan i Slavka Marić.

19. IBSA EP U KUGLANJU – ZAGREB 2019

Nakon četverodnevnog natjecanja na 19. IBSA europskom prvenstvu u kuglanju za slijepe i slabovidne hrvatski kuglači osvojili su ukupno 13 medalja (7 zlata, 3 srebra i 3 bronce) u konkurenciji devet zemalja, 84 kuglačice i 7 kuglača.

Na ovogodišnjem europskom prvenstvu u kuglanju za slijepe i slabovidne, u samoj završnici natjecanja, članica Športske Udruge Slijepih “Zlatna Dolina” GPPSŽ, ŽELJKA PEŠKA postigla je odličan rezultat osvojivši srebro u pojedinačnoj konkurenciji i ekipno zlato sa reprezentacijom Hrvatske. Gospođa Peška članica je hrvatske kuglačke reprezentacije i aktualna svjetska prvakinja u kuglanju za slijepe i slabovidne.

I. memorijalni pikado turnir „Zdravko Čop“

U subotu 15. lipnja pod pokroviteljstvom Grada Požege i Požeško-slavonske županije u prostorijama Udruge  odigran je  I. memorijalni pikado turnir „Zdravko Čop“. Na turniru se natjecalo 4 pikado ekipe, koje su se netom prije početka turnira sastale na groblju u Brestovcu gdje je Zdravko Čop sahranjen te zapalili svijeće i položili vijence. Ekipe nam dolaze iz: Bjelovara, Daruvara, Pakraca – Lipika i Požege.

Natjecanje se odigralo u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji A1 slijepi i A2 slabovidni. Na 1.mjesto na turniru  plasirala se ekipa ŠUS „Bilogora“ Bjelovar, 2. mjesto osvojila je ekipa ŠUS Daruvar, a na 3. mjesto US „Pakrac-Lipik;  ekipa domaćina ŠUS „Zlatna dolina“ Požega zauzela je četvrto posljednje mjesto.

U pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji A1 slijepi  najbolji je bio Damir Bokun iz Daruvara, drugo mjesto osvojio je Dražen Kokotić iz Bjelovara a treće mjesto osvojio je Zoran Bubulj iz Daruvara.  U kategoriji A2 najbolji je bio Darko Novak iz Bjelovara, drugo mjesto osvojio je Franjo Salvador iz Lipika a treće mjesto osvojio je Nikola Bunčić iz Pakraca. Na kraju turnira uručeni su  pehari i medalje ekipama i pojedincima.

Svečanom otvorenju turnira prisustvovale su predstavnice obitelji Čop, predsjednik Požeškog športskog saveza gospodin Nino Abramović  te zamjenik gradonačelnika grada Požege  gospodin Ferdinand Troha koji je pozdravio sve prisutne ispred grada Požege koji je ujedno pokrovitelj turnira.

Pehare i medalje za natjecatelje  1. memorijalnog pikado turnira  „Zdavko Čop“ osigurao je Požeški Športski Savez na čemu se od srca zahvaljujemo.

Susret slijepih žena slavonije i baranje, Vinkovci 2019

U subotu 01. lipnja gostovali smo u Vinkovcima na tradicionalnom susretu slijepih žena Slavonije i Baranje u organizaciji Udruge slijepih Vukovarsko-srijemske županije.  Nakon pozdrava i uvodnih riječi predsjednika Udruge gospodina Čavara uslijedilo je predstavljanje programa susreta i predstavljanje predstavnika Udruga sudionica susreta iz Osijeka, Slavonskog Broda, Virovitice, Pakraca-Lipika, Tuzle i Požege. Našu Udrugu predstavljale su članice Đurđica Šerer i Zorica Milaković uz asistenciju videćih pratitelja. Zatim je uslijedio obilazak grada Vinkovaca u sklopu kojeg smo posjetili rodnu kuću Ivana Kozarca te sajam u sklopu Rimskih dana. Nakon ručka uslijedio je  povratak u prostorije udruge na zajedničko druženje.